Riik hakkab toetama töötleva tööstuse automatiseerimist

Riik hakkab andma töötleva tööstuse ettevõtetele toetust digitaliseerimise ja automatiseerimise diagnostika läbiviimiseks.

Riiklik toetus on suunatud töötleva tööstuse ettevõtetes digitaliseerimise ja automatiseerimise diagnostika läbiviimiseks, teatas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium. Toetuse maht on 4 miljonit eurot aastateks 2018 kuni 2020.

Digitaliseerimise diagnostikat pakkuva toetuse tulemusel koostatakse ettevõtjatele konkreetne kalkulatsioon digitaliseerimise ja automatiseerimisega seotud kuludest ja prognoos tuludeks. "Oleme maailmas tuntud kui e-riigi tehnoloogiate praktiseerijad ja loodan, et tänu sellele toetusele saame kaasa aidata Eesti erasektori digitaliseerituse taseme tõstmisele," ütles ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi eestvedamisel on riikliku tööstuspoliitika fookuses tootmisprotsesside digitaliseerimine ja automatiseerimine ning Eesti ettevõtete toodangu eksportimine välisriikidesse. Ministeeriumi käivitatud tegevusi viivad ellu Ettevõtlus Arendamise Sihtasutus (EAS) ja SA Kredex.

EAS pakub ettevõtluse arenguprogrammi raames toetust ärimudeli arendamiseks ning on käivitamas ka toote- ja tehnoloogiaarenduse toetuse. SA Kredex avas sel suvel tööstuslaenu, mis aitab finantseerida tööstusettevõtete investeeringuid materiaalsesse ja immateriaalsesse põhivarasse.

Allikas:  BNS

Toimetaja valik