RMP.ee tasuta elektrooniline ajakiri SPETSIALIST jaanuar 2015 – PABERIVABA RAAMATUPIDAMINE

Raamatupidajate ja raamatupidamise areng ei peatu vist eal. Euroopa Parlament on seadnud sihiks, et 2020. a kasutatakse Euroopas peamiselt masintöödeldavaid e-arveid. Eesti tehniline valmisolek e-arvete ulatuslikuks kasutuselevõtuks on hea, kuid vajaka jääb motivatsioonist ja teadlikkusest.

Paberivaba raamatupidamine on tulevane reaalsus

Värske ajakirjanumbri keskmes on paberivaba raamatupidamine, mis kätkeb endas nii e-arveid, kontrolli sellise arvepidamise üle kui ka andmete hoidmist pilves.

Marge Lepp rahandusministeeriumist tutvustab üleminekut e-arvete vahetamisele riigiasutuste ja eraettevõtjate vahel. Ayrton Grossmann Telema AS-st selgitab, mis on ja mis ei ole e-arve ning jagab näpunäiteid, kuidas alustada. Missugused e-arvete edastamise kasutuslood on juba olemas või missugust e-arvete edastamise/vastuvõtmise kanalit tulevikus kasutama hakata, sellest saab ülevaate Margus Tammeraja, Tammeraja & Co OÜ, artiklist.

Raamatupidaja töö on pidevas muutuses. Nõnda on muutunud ka tema roll administreerijast koordineerijaks. Kuidas võiks toimuda paberivaba raamatupidamise audiitorkontroll ja kas kehtivaga võrreldes selles olulisi erinevusi üldse on, kirjutab Õnne Laiakask PKF Estonia OÜ-st. Paavo Pudan Iteraction OÜ-st tutvustab erinevaid pilveteenuse pakkujaid, kes võimaldavad arhiveerida ettevõtte andmeid internetis tasuta. Riigi loodud raamatupidamistarkvara e-arveldaja plussidest ja miinustest kirjutab Aleksandr Beloussov Registrite ja Infosüsteemide Keskusest.

Uus aasta tõi kaasa ka hulgaliselt maksumuudatusi. Tanel Molok advokaadibüroost SORAINEN kirjutab e-teenuste pakkujaid puudutavast uuest käibemaksu tasumise korrast.

Head lugemist
RMP.ee toimetus

 

Ajakirja on võimalik alla laadida ja printida siit: SPETSIALIST jaanuar 2015
Ajakiri on A5 formaadis ja soovitame A4 paberil printida kaks lehte kõrvuti.

SISUKORD:

3 Toimetuse veerg
4-7 Eesti riigi eesmärgid e-arvetega arveldamisele üleminekuks
8-11 E-arve – arvete saatmise ja saamise traditsioone murdmas
12-15 E-arvete saatmisest avalikule sektorile
16-18 Paberivaba raamatupidamine ja audiitorkontroll
23-26 e-arveldaja – müüdid ja tegelikkus
27-30 E-teenuste pakkujatel uus käibemaksu tasumise kord

 

Toimetaja valik