Noorte sissetulek on stabiilselt kasvanud

2019. aasta kevadel korraldatud SEB noorte uuring näitab 18–25-aastaste noorte sissetulekute stabiilset kasvu viimase kolme aasta jooksul.

Kasvanud on nii suhteliselt kõrget ehk üle 1200 eurost kuupalka saavate noorte osakaal kui ka keskmise palga saajate hulk. Samuti on kasvanud noorte rahulolu – üle 40 protsendi noortest kinnitavad, et nad saavad õiglast palka, teatas SEB.

1200 eurost kõrgemat palka teenis 22 protsenti töötavatest noortest. 41 protsenti noortest teenis 800 kuni 1200 eurost palka, mullu oli see osakaal 38 protsenti.

SEB majandusanalüütiku Mihkel Nestori sõnul dikteerivad tööturul praegu tingimusi töötajad, mitte tööandjad.

“Eesti tööhõive on üks Euroopa kõige kõrgematest ja selle tulemusena on keskmine palk viimase kolme aasta jooksul kasvanud pea veerandi võrra. Täna tööturule sisenenud noorte põlvkond on varasemaga võrreldes ka palju väikesearvulisem, mis suurendab konkurentsi nende pärast veelgi,” ütles Nestor.

Uuringust selgus ka, et noorte meeste ja naiste vahel on õiglase palga hinnangu asjus suur erinevus. Üle 30 protsenti naistest pidas õiglaseks palka 800–1000 eurot kuus, meeste hulgas oli vastav protsent alla 20 protsendi.

Samas pidasid üle 20 protsendi noortest meestest ja vaid 5 protsenti naistest õiglaseks palgaks rohkem kui 1500 eurot kuus, kusjuures antud vahemikus ulatusid naiste ootused 5 protsendini.


SEB noorte uuring korraldati 18-25-aastaste noorte seas 2019. aasta kevadel ja sellesse kaasati 604 noort inimest. Küsitlus korraldati veebikeskkonnas ning toimus paralleelselt ka Lätis ja Leedus.

Allikas:  BNS

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll