Juuni tarbijahinnaindeksi suurimateks mõjutajateks olid endiselt kütustega seotud hinnatõusud

Statistikaameti andmetel tõusis tarbijahinnaindeks juunis võrreldes maiga 2,7% ning võrreldes eelmise aasta juuniga 21,9%. Mulluse juuniga võrreldes olid kaubad 17,9% ja teenused 29,7% kallimad.

Statistikaameti juhtivanalüütik Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid eelmise aasta juuniga võrreldes tarbijahinnaindeksit enim eluasemega seotud hinnamuutused, mis andsid kogutõusust üle 40%. „Kodudesse jõudnud elekter oli 129,6%, soojusenergia 62,7%, torugaas 228,3% ja tahkekütus 77,3% kallim. Transpordi ning toidu ja mittealkohoolsete jookide hinnamuutused andsid kumbki kogutõusust viiendiku. Bensiin oli 51,1% ja diislikütus 67,3% kallim,“ lisas Trasanov.

Möödunud aasta juuniga võrreldes on toidukaupadest enim ehk 111,5% kallinenud kartul, munad 61,9%, värske kala 57,6%, jahu ja tangained 54,8% ning maitseained 53,4%.

Maiga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit samuti enim kütustega seotud hinnamuutused. Bensiin kallines kuuga 9,9% ja diislikütus 8,4%. Kodudesse jõudnud elekter oli 11,3% ja tahkekütus 6% kallim. Toidu ja mittealkohoolsete jookide kallinemine andis kogutõusust ligi viiendiku.

Tarbijahinnaindeksi muutus kaubagrupiti, juuni 2022

Tarbijahinnaindeksi muutus kaubagrupiti, juuni 2022

Detailsemad andmed on avaldatud statistika andmebaasis.

Allikas:  Statistikaamet

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll