Õnnemängu mängimist piirav nimekiri on täies mahus töös

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Alates eilsest (15.02.2010) on isikutel, kes soovivad piirata enda õnnemängude mängimist, võimalik end ka elektrooniliselt läbi riigiportaali eesti.ee enesevälistuse nimekirja lisada.

Õnnemängu mängimise piirangu seadmise avaldust on samuti võimalik esitada Maksu- ja Tolliameti teeninduskohas ja õnnemängu mängukohas, avalduse võib maksuhaldurile ka digiallkirjastatult saata. Isik kantakse nimekirja tema avalduse alusel kuueks kuuks kuni kolmeks aastaks.

Kõik õnnemängude korraldajad peavad tagama, et nimekirja kantud inimene ei pääseks õnnemänge mängima. Õnnemängude korraldajatel on nimekirja kantud isikuid võimalik kontrollida mängukohta sisenemisel vastava X-tee teenuse kaudu.

15. veebruaril jõustus rahandusministri määrus "Õnnemängu mängimise piirangutega isikute nimekirja asutamine ja põhimääruse kinnitamine", millega asutati riigi infosüsteemi kuuluv andmekogu. Selle eesmärk on pakkuda võimalust piirata enda poolt õnnemängu mängukohtade külastamist või õnnemängude kaughasartmänguna mängimist. Enne määruse jõustumist ei olnud võimalik andmekogu täielikult töösse rakendada.

Avaldused vormid:

Hasartmängud on õnnemängud, loteriid, lotod ja osavusmängud. Hasartmäng on mäng, mis vastab kõigile järgmistele tunnustele:

  1. Mängus osalemise tingimuseks on mängija poolt panuse tegemine;
  2. Mängu tulemusel võib mängija saada võidu;
  3. Mängu tulemus määratakse osaliselt või täielikult juhuslikkusel põhineva tegevusega või see sõltub eelnevalt mitteteadaoleva sündmuse toimumisest.

Õnnemängud on mängud, mille tulemus sõltub juhusest ja mida mängitakse mehaanilise või elektroonilise vahendi abil või mängu läbiviija vahendusel.

Loe lisaks: 1. jaanuarist jõustuvad mitmed hasartmänguseaduse sätted

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll