Vanaduspensioniealiste maksuvaba tulu mõjutab ka palga maksmist

Pensionär tulu maksud raamatupidamine kalkulaator arvutama
Foto: Shutterstock
PRO tellijale

Alates 1. jaanuarist 2023 hakkas kehtima vanaduspensioniikka jõudnud inimestele eraldi maksuvaba tulu, mis omab mõju ka ettevõtjate tegevusele. Vanaduspensioniealiste maksuvaba tulu on alates sellest aastast 704 eurot kuus. Juhul, kui pension on väiksem kui keskmine pension, on pensionäril võimalus üle jäävat maksuvaba tulu kasutada ka muudelt tuludelt, nagu näiteks palgalt.  

Uue muudatuse abil püsib keskmine vanaduspension Eestis tulumaksuvaba ja tulumaksuvabastus ei vähene pensioni kasvades või juhul, kui pensioniikka jõudnud inimene jätkab tööl käimist. Selleks kehtestatakse eraldi maksuvaba tulu arvutamise reeglid vanaduspensioniikka jõudnud inimestele.

Vanaduspensionäride tulumaksuvabastusest

Kõikidele vanaduspensioniealistele kehtib maksuvaba tulu 704 euro ulatuses kuus. 2023. aastal on vanaduspensioniiga 64 aastat ja 6 kuud ja tuleval aastal jõuavad vanaduspensioniikka inimesed, kes on sündinud enne 1959. aasta 1. juulit. Muudatus kehtib kõikidele vanaduspensionieas olevatele pensionäridele ehk ka neile, kes on pensionieas, aga on pensioni saamise edasi lükanud. Lisaks kehtib süsteem neile, kes jõuavad vanaduspensioniikka 2023. aastal. Näiteks, kui inimene jõuab vanaduspensioniikka 2023. aasta mai kuus, siis sellisel juhul arvestatakse maksuvaba tulu keskmise vanaduspensioni ulatuses juba aasta algusest ehk alates 1. jaanuarist. Neile, kes ei ole vanaduspensionieas ega jõua sinna 2023. aasta jooksul, jääb kehtima senine maksuvaba tulu süsteem.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, DigiPro, Ärigeenius ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse poolt korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääs investeerimisportaali Rikas Geenius artiklitele ja analüüsidele.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26,99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.