2024. aastal muutub perehüvitiste ja elatisabi suurus

lapsed perekond suurpere puhkus suvi
Foto: Shutterstock
PRO tellijale

1. jaanuaril 2024. aastal jõustuvad perehüvitiste seaduse muudatused. 2023. aasta alguses suurendati lapsetoetust esimesele ja teisele lapsele 60 eurolt 80 eurole. Üksikvanema lapse toetuse suuruseks määrati 80 eurot. Lasterikka pere toetused suurenesid 3-6 lapse puhul 300 eurolt 650 eurole. Toetus 7 või rohkema lapsega pere puhul suurenes 400 eurolt 850 eurole.

Alates 1. jaanuarist 2024 on lasterikka pere toetuse suurus 3–6 lapse puhul 450 eurot kuus ning 7 ja enama lapse puhul 650 eurot kuus. Seega väheneb 3-6 lapsega peredel lasterikka pere toetus võrreldes 2023. aastaga 200 euro võrra. Lasterikka pere toetus väheneb 7 ja enama lapsega peredel võrreldes 2023. aastaga 200 euro võrra.

Alates 1. jaanuarist 2024 suureneb elatisabi 100 eurolt 200 eurole kuus. Elatisabi maksab riik lapsele juhul, kui elatist maksma kohustatud vanem elatist ei maksa või ei tee seda vajalikus mahus. Suuremat elatisabi suurust ei kohaldata varasemate perioodide eest makstava elatisabi puhul. Seaduseelnõu seletuskirja kohaselt on 200 euro suurune elatisabi võrreldav miinimumelatise suurusega. See vähendab üksi last kasvatavate vanemate ja laste vaesust, tagades neile elatisabi maksmisega parema majandusliku toimetuleku. Elatisabi suurendamine mõjutab ka elatisvõlgnikku, kellele see võib kaasa tuua tema võlgnevuse suurenemise riigi ees.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, DigiPro, Ärigeenius ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse poolt korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääs investeerimisportaali Rikas Geenius artiklitele ja analüüsidele.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26,99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Märksõnad: ,

Toimetaja valik