Tööajaarvestuse pidamine kodukontoris

Kodukontor Ema Laps kaugtöö
Foto: Shutterstock
PRO tellijale

Ajal, mil kodukontoris töötamine kogub populaarsust, on tööandjatel üha raskem pidada arvestust töötaja poolt tehtud töö ning töö tegemiseks kulunud aja üle. Teisalt tuleneb tööandjatele selline kohustus töölepingu seadusest, mille §-i 28 lg 2 p 4 kohaselt on tööandja kohustatud tagama töötajale kokkulepitud töö- ja puhkeaja ning pidama tööaja arvestust.

Selline tööajaarvestuse pidamise kohustus võib tunduda tööandjale formaalsusena, sest töölepingu seadus ei sätesta konkreetsemaid nõudeid ega juhiseid, kuidas peab tööaja arvestuse pidamine toimuma. Võib tunduda, et piisab, kui panna paika töötamise algus- ja lõppaeg ning lähtuvalt sellest pidada ka töötatud aja kohta arvestust.

Eelkõige võivad probleemid tuleneda sellest, kui töötaja väidab, et tema töökoormus on liiga suur. Tööandjal pole samas võimalik kontrollida, kui efektiivselt töötaja oma aega kodus kasutab. Sellest omakorda võivad aga tööandjatel tekkida töötajatega vaidlused, kui töötaja väidab, et tööandja sunnib ületööd tegema, sest ebaefektiivselt kodust tööaega kasutades ei jõua nad oma töökohustusi tavapärasel tööajal täita.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, DigiPro, Ärigeenius ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse poolt korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääs investeerimisportaali Rikas Geenius artiklitele ja analüüsidele.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26,99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Toimetaja valik