Kaugtöö regulatsioonist – kuidas seda praktikas rakendada?

Vandeadvokaadid Kai Villemson ja Keidi KõivFoto: Rask Advokaadibüroo
PRO tellijale

Kaugtöötamine on Eestis aasta-aastalt üha populaarsust kasvatav. Statistikaameti andmetel on viimastel aastatel kaugtöö tegemise võimalust kasutanud ligi 30% hõivatutest. Kui pikalt puudus seaduses kaugtöötamise regulatsioon, siis 2022. aasta lõpus see muutus ning töötervishoiu ja tööohutuse seadus sai sellekohased täiendused. Muudatuste eesmärk oli likvideerida kaugtöö õiguspärast korraldamist seni saatnud ebaselgus.

Uus regulatsioon kohustab tööandjaid järgima kaugtööle kohalduvaid erisätteid ning tagama töötervishoiu ja tööohutuse seadusest tulenevate nõuete täitmise viisil, mis on kaugtöö eripärasid arvestades võimalik.

Otsus kaugtöö lubamisest sündigu riskianalüüsist

Kaugtöökoha riskianalüüsi läbiviimine, milline nõue eelnevalt seaduses sõnaselgelt puudus, on nüüd tööandjatele kohustusliku nõudena kehtestatud. Riskianalüüsi koostamise eesmärk on selgitada välja töökeskkonna ohutegurid ning hinnata riske töötaja tervisele ja ohutusele. Tuvastatud riskid tuleb kajastada riskianalüüsi tegevuskavas, töötajat tuleb neist teavitada ning töötajat tuleb juhendada, kuidas riske ennetada või neid maandada. Välistatud ei ole ka riskide kajastamine üldistatud kujul, st tööandja kaardistab kaugtööga seonduvad riskid üldiselt, näiteks valest tööasendist või kehvast valgustusest tulenevad riskid.

See lugu on PRO tellijatele.

Logi sisse või vormista tellimus hinnaga 3 € kuu:

Tutvumishind!

PRO 1 kuu (pikenev)

  • Ligipääs PRO portaalidele (RMP, Äri, DigiPro, Rikas ja E-kaubandus).
  • Üle 2000 raamatupidaja tööks vajaliku jooksvalt ajakohastatud tööriista, juhendi ja nõuande (sealhulgas üle 50 abitabeli).
  • RMP toimetuse korraldatud koolitustele soodustus vähemalt 25 eurot.
  • Ligipääsu Geeniuse seitsme teemaportaali tasulisele sisule.
  • Ajakirjade Autoleht, Autoleht Ekstra ja Digi artiklite lugemisõigust veebis.
  • Ajakirja Digi paberväljaannet. Selle saamiseks saada palun oma aadress aadressile telli@geenius.ee. Paberajakirja saad tellida ainult Eesti aadressile.

26.99 € 3 € / kuu

Maksad esimesel kuul 3 €. Prooviperioodi järel jätkub tellimus hinnaga 26,99 € kuus. Soodushinnaga pakkumist saad kasutada ühe korra. See on automaatselt pikenev püsitellimus, mille saad igal ajal tühistada. Juhul kui kasutad tellimuse vormistamiseks mobiilimakset, lisandub hinnale 0,32€ teenustasu.

Tellija andmed

Sellise registrikoodiga ettevõtet ei leitud
Sisesta korrektne e-maili aadress
Sisesta korrektne mobiiltelefoninumber
Paroolid ei kattu
Tellimiseks nõustuge veebilehe kasutustingimustega
Maksan pangakaardiga Logi sisse
Sisesta SMS'ga saabunud PIN-kood

Soovid maksta arvega, teha hulgitellimuse või otsid teistsugust tellimust? Kõik tellimisvõimalused leiad siit.

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll