Video: Riigikogu komisjonid arutasid avalikul istungil mootorsõidukimaksu kehtestamist

Valitsuse algatatud mootorsõidukimaksu seaduse eelnõu (364 SE) näeb ette kehtestada alates 2025. aastast mootorsõidukimaks, mis hakkab koosnema kahest osast – iga aasta tasutav mootorsõidukimaks ning esmasel liiklusregistrisse kandmisel ühekordne registreerimistasu.

Riigikogu rahanduskomisjoni ja maaelukomisjoni 12. märtsi ühisel avalikul istungil arutati mootorsõidukimaksu kehtestamisega seotud probleeme. Istungist võtsid osa huvigruppide ja Rahandusministeeriumi esindajad.

Rahanduskomisjoni esimees Annely Akkermann ütles, et pärast esimest lugemist laekus tähtajaks fraktsioonidelt 831 muudatusettepanekut, mille läbivaatamist rahanduskomisjon alustas juba möödunud töönädalal.

Mootorsõidukimaks mõjutaks tema sõnul suurt osa ühiskonnast ning nentis, et Eesti maksukoormus jääks ka peale mootorsõiduki maksu kehtestamist Euroopa Liidu madalamate hulka. See maks muudaks võrreldes praegusega sõiduautode soetamise ja omamise kallimaks 5–15 protsenti.

Eelnõu näeb ette jätta registreerimistasu alt välja Eestis juba varasemalt registreeritud sõidukid, mis võib olla aga vastuolus Euroopa Liidu toimimise lepinguga. Akkermann sõnas, et rahanduskomisjon ootab menetluse jätkamisel kindlasti ära ka Euroopa Komisjoni arvamuse registreerimistasu kohta.

Eelnõu menetlemisega ei saa parlament aga edasi minna enne, kui saabub Euroopa Komisjoni seisukoht, seetõttu ei ole edasisine menetlemise ajakava ka paika pandud.

Euroopa Komisjoni vastus peaks laekuma kõige hiljem maikuus.

Vaata videosalvestust:

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll