Euroopa Komisjon kutsub ettevõtjaid tasuta infoseminarile

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Euroopa Komisjon kutsub neljapäeval, 8. mail 2014 Tallinnas Nordic Hotel Forum’is toimuvale infoseminarile, mille teemaks on hilinenud maksetega seotud probleemid ja Euroopa Liidu uue direktiivi rakendamine maksekultuuri parandamiseks.

Euroopas läheb igal aastal arvete tasumist oodates pankrotti tuhandeid väikese ja keskmise suurusega ettevõtjaid (VKE). On aeg lõpetada hilinenud maksete kahjulik tava Euroopas.

Teabeseminar annab osalejatele võimaluse saada lisateavet hilinenud maksetega seotud probleemidest ning tutvustab uusi üleeuroopaliselt kehtestatud meetmeid selle probleemiga tegelemiseks. Teabeseminar pakub ettevõtjatele ja huvitatud sidusrühmadele ainulaadset võimalust arutleda hilinenud maksete tekitatud probleemide üle ning jagab lisateavet direktiivi kasust ettevõtetele ja ettevõtlusele. Samuti on kõigil osalejatel võimalus küsida küsimusi ning arutleda neile oluliste teemade üle. 

Seminaril esinejad:

  • Hr Antti Peltomäki, ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraadi peadirektori asetäitja
  • Pr Kristiina Koll, ekspert, Justiitsministeerium
  • Hr. Ivar Tammemäe, tegevjuht, Intrum Justitia Eesti 

Seminari info:

  • Aeg: neljapäev, 8. mai, kell 9.00-13.30
  • Koht: Nordic Hotel Forum, Tallinn

Seminaril osalemiseks registreeruge siin.. 
Lisateabe saamiseks saatke e-kiri Anu Vahtra-Hellatile late-payment-estonia@ascent-communications.eu või helistage numbril +372 624 0059.


Mis on hilinenud maksete teavituskampaania? 

Hilinenud maksete teavituskampaania on üleeuroopaline teavituskampaania, mida finantseerib Euroopa Komisjoni ettevõtluse ja tööstuse peadirektoraat. Kampaania raames viiakse Euroopa Liidu liikmesriikides läbi seminarid, kus räägitakse kahjust, mida põhjustavad ettevõtetele hilinenud maksed ning tutvustatakse uusi meetmeid selle probleemiga võitlemiseks. 

Miks see kampaania korraldatakse? 

Igal aastal läheb kogu Euroopas esitatud arvete tasumist oodates pankrotti tuhandeid väikese ja keskmise suurusega ettevõtjaid (VKE). Ometi on arvete tasumisega hilinemine paljude jaoks täiesti aktsepteeritav teguviis. On aeg lõpetada hilinenud maksete kahjulik tava Euroopas. Hilinenud maksete teavituskampaania eesmärk on juhtida riigiasutuste, ettevõtete, kohtusüsteemi liikmete ja muude huvitatud osapoolte tähelepanu hilinenud maksete probleemile. Eesmärgiks on muuta riigiasutuste ja ettevõtete suhtumist arvete õigeaegsesse maksmisesse ja pakkuda ettevõtetele teavet uute kasutusele võetud meetmete kohta, et soodustada viivituseta maksmist. 

Kas Eestis on hilinenud maksed probleemiks? 

Jah. Euroopa 2013. a maksetavade uuringu (European Payment Index 2013) värskeima hinnangu järgi kaotati möödunud aastal Eestis hilinenud maksete tõttu 3,0% kogukäibest. 2013. a oli keskmine makseaeg ettevõtetevaheliste tehingute korral 35 päeva ja riigiasutuste ja ettevõtete vaheliste tehingute korral 25 päeva. 

Millised on uued kasutusele võetavad meetmed? 

Euroopa ettevõtete, eriti VKE-de kaitsmiseks hilinenud maksete eest võttis Euroopa Liit 16. veebruaril 2011 vastu uue direktiivi (juhendi liikmesriikidele siseriikliku õigusakti jõustamiseks) hilinenud maksmisega võitlemiseks äritehingute puhul (hilinenud maksete direktiiv). Direktiiv on Euroopa Liidu väikeettevõtlusalgatuse „Small Business Act” osa, mis sisaldab ulatuslikke meetmeid ettevõtete tegevuse tõhustamiseks Euroopas. Direktiiv tuli liikmesriikides jõustada hiljemalt 16. märtsil 2013.

Direktiivi eesmärk on ettevõtetevaheliste ning ettevõtete ja riigiasutuste vaheliste äritehingute maksetavade muutmine. Direktiivi peamised sätted sisaldavad kaupade ja teenuste eest saadavate maksete maksimaalset aega, hilinenud makse jälgimistoimingute lihtsustamist ja hilinenud makse eest karistuste kehtestamist. Vastavalt direktiivi sätetele peavad võlgnikud maksma kreeditorile intresse ning katma kõik lisakulud, kui nad ei maksa kaupade ja teenuste eest õigeaegselt. (Õigeaegseks makseperioodiks loetakse riigiasutuste puhul kuni 30 päeva ning ettevõtete puhul kuni 60 päeva.)

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll