Oodatakse kandidaate rahatarkuse edendajate konkursile

5. aprillini oodatakse kandidaate konkursile “Rahatarkuse vedur”, kus jagatakse tunnustusi kolmes kategoorias: aasta silmapaistvaim rahatarkuse õpetaja, aasta tublim rahatarkuse edendaja ja aasta rahatarkuse tegu. Konkurss tipneb piduliku tunnustusüritusega juunikuus.

Rahandusministeeriumi rahatarkuse koordinaator Liisi Kirchi hinnangul on rahatarkus igapäevane oskus, millele on tähelepanu pööratud pigem viimasel kümnendil. “Seda enam on oluline, et rahatarkus oleks kõigile huvilistele kättesaadav, lihtne praktikas kasutada ja keskkond meie ümber soosiv,” ütles Kirch. “Eeskujusid ning ägedaid projekte, mis neid eesmärke täidavad, tahaksimegi nüüd esile tuua.”

Konkursile oodatakse projekte, tegusid, haridusasutusi või inimesi, kes on andnud märkimisväärse panuse rahatarkuse edendamisse. “Me kõik teame, et Eestis on palju tublisid õpetajaid ja nutikaid rahatarkuse projekte. Viimane aeg on neid nende tegevuse eest tunnustada, et sellise tarkuse jagamine oleks järjepidev ja täidaks eesmärke,” märkis Eesti Pangaliidu juht Katrin Talihärm.

Parimad rahatarkuse edendajad selguvad suveks, valdkonna tublisid tegijad on plaanis edaspidi tunnustada igal aastal. Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Kilvar Kessleri sõnul tuleb tegijaid märgata ja tunnustada, kuna nad jagavad väga väärtuslikke teadmisi. “Tihti öeldakse, et inimene on täpselt nii rikas, kui palju õnne ja armastust tal ümberringi on. Kuid pelgalt õhust ja armastusest elada siiski ei saa. Nutikamalt majandades on võimalik raha säästa, koguda ja investeerida,” lausus Kessler.

Rahatarkust edendanud isiku või teo kandidaate saab esitada ankeedi kaudu kuni 5. aprillini.

Lisainfot konkursil kandideerimise ja tingimuste kohta leiab SIIT.

Silmapaistvamad rahatarkuse edendajad ja teod valib välja žürii. Tunnustusega kaasneb digitaalse rahatarkuse edendaja märgis.

Konkursi korraldavad Finantsinspektsioon, Eesti Pank, Eesti Pangaliit ja Rahandusministeerium.


Rahatarkuse veebikonverents 23.03.2023

23. märtsil kell 13.00 – 15.30 toimub juba kolmandat korda gümnasistidele ja põhikooli lõpuklassidele suunatud rahatarkuse veebikonverents, mis seekord kannab nime “Kas mina juhin raha või juhib raha mind?

Märksõnad: