Kaugtöö peamiseks miinuseks peetakse töö ja eraelu segunemist

Eestis sel suvel läbi viidud Norstati uuringus tõi 63 protsenti vastajatest välja, et näeb kaugtöö suurima miinuspoolena töö ja eraelu piiride segunemist.

Selle kõrval olid vastajatele olulised ka muud tehnilised küsimused nagu keskendumisraskused, ergonoomilise töökeskkonna puudumine või puudulik tehnika, kuid nende tähtsus jääb uuringus tunduvalt madalamaks, teatas Huawei Eesti.

“Oleme aastaid rääkinud tasakaalu saavutamise vajadusest, kuid see pole tõenäoliselt võimalik. Pigem peaks seadme eesmärgiks harmoonia saavutamise,” märkis Testlio üks asutajatest, Kristel Kruustük ning selgitas, et paljuräägitud tasakaalu saavutamine tähendab, et tähelepanu jaguneb võrdselt kõige olulise vahel, kuigi püüdlus seda saavutada tekitab sageli palju stressi.

Töö ja arvutis toimetamine on tõesti suuresti koduseinte vahele jõudnud. Seda näitab ka Norstati uuring, mille põhjal kasutab vaid 4 protsenti eestimaalastest arvutit ainult töö juures – üle poolte vastanutest peab kasutama arvutit väljaspool tavapärast töökeskkonda kas mitu korda nädalas või koguni iga päev.

Kruustük tõdeb, et viimased kaks ja pool aastat kaugtöö vormis toiminud Testlio 200 töötajat ligi 30 riigist on suutnud jätkata ettevõtte edu tänu kohandatud igapäevapraktikatele.

“Töö ja eraelu piiri seadmine kujunebki suurimaks probleemiks siis, kui puudub füüsiline keskkonnamuutus. Samas saab seda lahendada endale eraldi töötamise jaoks ruumi loomisega – usun, et kõigil kodust töötajatel on välja kujunenud kindel koht, kuhu nad peamiselt ainult tööd tegema lähevad. Ühtlasi näeme oma ettevõttes, et inimestele meeldib kodus töötamisega kaasnev vabadus ja aeg, mis tekib näiteks transpordi arvelt ning mida saab kasutada pere ja sõpradega aja veetmiseks või hobidega tegelemiseks,” lisas Kruustük.

Allikas:  BNS
Märksõnad: ,

Pane tähele!

Kord nädalas

Telli RMP Nädalakiri

Kolmapäeviti saadetav Nädalakiri sisaldab raamatupidamise, maksunduse ja tööõiguse valdkonna olulisi uudiseid, spetsialistide artikleid, seadusemuudatusi, nõuandeid ja soovitusi.

Töövahendid

Maksukalender Maksumäärad Numbriline Tööajafond RTJ IFRS Abitabelid Seadused MTA avalikud päringud Nädalakiri

Kalkulaatorid

Palgakalkulaator Maksuvaba tulu kalkulaator Puhkusekalkulaator Auditikalkulaator Kogumispensioni kontroll